Прес для макулатури – корисний інструмент у роботі з відходами

Види відходів

Проблема, з якою стикаються більшість компаній, навіть невеликих — це відходи. Насамперед це відходи паперу, картону, пластику. Якщо їх зберігати на складі, вони займають багато місця, тому створюються різні пристрої, завдяки яким можна зменшити їх в об’ємі і зберігати компактніше. Однією з таких машин є прес для макулатури.

Преси для макулатури, що використовуються для зменшення габаритів:

 • картону;
 • паперу;
 • фольги;
 • ПЕТ-пляшок;
 • пластика;
 • пінопласту;
 • текстилю;
 • та інших матеріалів

Завдяки таким пристроям утилізація сміття коштуватиме дешевше, а його зберігання стане набагато простіше.

Прес для макулатури дозволяє зменшувати обсяг сировини, що завантажується в робочу камеру, на 50-90%. В результаті на виході виходять компактні пакунки, які, зберігаючись у такому вигляді, займають набагато менше місця. Крім того, їх легше завантажувати та транспортувати.

Сьогодні на ринку представлено безліч різних типів пресів для макулатури, які відрізняються такими параметрами, як:

 • розмір та вага спресованих тюків.
 • сила тиску;
 • продуктивність;

Також розрізняють преси для різних типів матеріалів (макулатура, пластик чи легкі метали).

Прес для макулатури – корисний інструмент у роботі з відходами

Які відходи підходять для пресування?

Конкретна модель преса може використовуватись для роботи з різними матеріалами. Саме тому на ринку часто можна зустріти преси для картону та макулатури, а також преси для фольги. Дане обладнання може також використовуватися для пресування органічних відходів, а також ПЕТ-пляшок, текстилю та пінополістиролу.

Більші моделі пресів також дозволяють пресувати алюмінієві банки, твердий пластик, сталеві бочки та інші тверді матеріали, наприклад, дерев’яні ящики.

Принцип роботи макулатурного преса

Преси для макулатури – це машини, які переважно працюють автоматично. Замовляючи подібне обладнання у нашій компанії, ви можете бути впевнені, що це буде інвестиція на довгі роки. Робота преса заснована на розміщенні відходів у спеціальній камері та їх стисканні за допомогою пресуючої плити.

Плита тисне на відходи з величезною силою, завдяки чому об’єм спресованих відходів значно зменшується. Після пресування макулатура, фольга та картон видаляються з камери у вигляді спресованих тюків. Залежно від моделі преса, плита, що пресує, діє на відходи тиском від 3 до 50 тонн.

Прес для макулатури – корисний інструмент у роботі з відходами
Прес для макулатури – корисний інструмент у роботі з відходами

Який прес для макулатури краще вибрати?

Якщо ви плануєте придбати прес для макулатури, необхідно врахувати кілька важливих деталей. Подібні пристрої доступні у різних моделях та розмірах. Їх можна використовувати для ущільнення відходів різного ступеня твердості.

Щоб придбати прес для макулатури, потрібно оцінити такі параметри:

 • тип матеріалів, які ви пресуватимете;
 • обсяг (кількість) відходів;
 • а також силу тиску на них.

На ринку представлені автоматичні гідравлічні преси та ручні – механічні. З точки зору оптимального вибору механічні преси, частіше немає сенсу купувати, оскільки для підприємства, різниця в ціні не така значна, а продуктивність суттєво нижча.

Також для роботи з таким пресом потрібна фізично сильна людина. Тоді як гідравлічним пресом може керувати людина з невеликою фізичною силою. Тому ми рекомендуємо для роботи – автоматичні гідравлічні преси, що забезпечують швидке та ефективне пресування відходів.

Автоматичні гідравлічні преси дуже прості у роботі. У них робітники тільки складають відходи в камеру, а після ущільнення зв’язують і виймають їх з машини.

Чим твердіші матеріали потрібно пресувати, і чим більший їх обсяг – тим більша сила тиску має бути у преса. На невеликих підприємствах, де виробництво відходів не велике, добре підійдуть преси для макулатури із меншою силою тиску (близько 5-7 тонн). Більші підприємства часто вимагають більш специфічного обладнання із зусиллям пресування понад 10 тонн.