Пластик. Переробка відходів полімерів

Подрібнення, пресування, висушування і переробка відходів пластику

Пластик – матеріал універсальний. Його властивості варіюються від побутових полімерних структур до дуже жорстких високотехнологічних продуктів. Ефективне подрібнення вимагає великого досвіду та ноу-хау.

За час нашої роботи ми виготовили і встановили велику кількість пластикових шредерів. Завдяки цьому у нас накопичився значний досвід в розробці цього обладнання. Ми можемо реалізувати для вас індивідуальні задачі різної складності.

Наші шредери підходять для подрібнення, як класичних пластикових відходів (таких як літники (зливки), ящики, піддони, труби, контейнери, каністри, формовані деталі, ПЕТ-пляшки або упаковка), так і для подрібнення особливо стійких до розриву матеріалів (таких як гума, плівка, волокна, арамід, кевлар або карбон).

Пластик. Переробка відходів полімерів
Пластик. Переробка відходів полімерів
Пластик. Переробка відходів полімерів
Пластик. Переробка відходів полімерів
Пластик. Переробка відходів полімерів


Дізнайтеся більше про переробку пластику та полімерів

Коли відходи стають сировиною

Економіка замкнутого циклу починається з нас

Подрібнювачі пластику Екополімер є надзвичайно гнучкими – ми індивідуально підбираємо різні типи роторів, геометрії роторів та ріжучих інструментів. Завдяки цьому вони можуть подрібнювати широкий спектр термопластів, таких як ПЕ, ПП, ПВХ, ПС, ПУ та ПЕТ, а також різні реактопласти та еластомери.

Навіть великі об’ємні порожнисті корпуси, довгі труби та профілі, масивні літники (злитки) та інші виробничі відходи, а також ПЕТ-пляшки, текстильні волокна, фольга, ізоляційні матеріали, підлогові покриття, ящики та контейнери – з усім цим легко справляються промислові шредери Екополімер, завдяки нашому багаторічному досвіду роботи в галузі пластмас.

Подивіться цікаве відео про те, як наші шредери ефективно працюють на великому переробному підприємстві в Естонії.

«Зважаючи на великі обсяги пластикових відходів у світі, концепції екологічної утилізації є особливо необхідними. І подрібнення пластику є основою для цього».


Зразки відходів полімерів (пластмас, пластику)


Внутрішня переробка пластику на підприємстві та постіндустріальна переробка пластику, як частина економіки замкнутого циклу

Пряме повернення на виробничу лінію

Пластикові відходи, які утворюються під час виробництва, стають все більш цінними. В якості вторинної сировини він може повертатися безпосередньо у виробничий цикл. Першим кроком у цьому процесі є подрібнення виробничих відходів, таких як літники(злітки) або браковані частини. Екополімер тісно співпрацює з клієнтами, щоб знайти відповідне рішення для найрізноманітніших видів пластмас. Таким чином ми гарантуємо, що навіть матеріали, які важко обробити, будуть подрібнені у високоякісне повторне подрібнення.

Не те обладнання, яке ви шукали? Зв’яжіться з нами і розкажіть про свій індивідуальний запит

Пластик. Переробка відходів полімерів

Внутрішня переробка економить гроші та захищає довкілля

За допомогою правильних технологій відходи виробництва можна переробити в нову сировину. Таким чином ви заощаджуєте високі витрати на сировину, скорочуєте тривалі терміни доставки, уникаєте дорогої утилізації на зовнішніх заводах з переробки та уникаєте використання первинних ресурсів у довгостроковій перспективі.

Ви знали?

У Німеччині переробляється приблизно 40% пластикових відходів кінцевого споживача.

Джерело: PlasticsEurope Germany

Переробка пластику після споживання

Відходи після споживання – це пластикові відходи приватного використання. Це включає упаковку, таку як горщики для йогурту, ПЕТ-пляшки, пакети, плівки, контейнери, трубки, а також іграшки, етикетки, волокна та текстиль. У зв’язку зі збільшенням світового споживання зростає і кількість пластикових відходів. Замість того, щоб викидати його в наші океани чи на звалища, подрібнювачі Екополімер сприяють просуванню альтернативних рішень. Разом із нашими партнерами ми розробляємо концепції одно- чи багатоетапної обробки, щоб оптимізувати життєвий цикл пластику в довгостроковій перспективі.

Пластик. Переробка відходів полімерів

Переробка чи повторна переробка? Це у твоїх руках

Обидві концепції мають одну мету: продовжити життєвий цикл пластику. Під час переробки пластикові відходи зазвичай подрібнюють і перетворюють на повторний гранулят шляхом екструзії, напр. виготовляти нову ПЕТ-пляшку зі старої ПЕТ-пляшки. З іншого боку, під час переробки пластику намагаються надати нібито непотрібному пластику новий, якісніший сенс, окремо чи в поєднанні з іншими, напр. мішки з пакувальних ниток.

Що таке дизайн для переробки?

Щоб забезпечити можливість вторинної переробки пластикових виробів, утилізацію або повторну переробку необхідно розглянути ще до початку виробництва. Термін «Дизайн для вторинної переробки» (D4R) або дизайн, зручний для вторинної переробки, відноситься до цілісної концепції та дизайну продуктів, які можна оптимально повернути в цикл вторинної переробки після використання. У цьому контексті пластик у виробах має поєднуватися таким чином, щоб було можливе чітке розділення різних типів наприкінці їхнього терміну служби. Це єдиний спосіб зберегти потоки відходів чистими та забезпечити можливість їх переробки, а отже, повторного використання як вторинної сировини.

Пластик. Переробка відходів полімерів
Пластик. Переробка відходів полімерів

Наприклад, Український виробник засобів для чищення наповнює миючі засоби в екологічно чисті пакети для заправки. Вони виготовлені з 100-відсоткового поліетилену (PE) і не містять ані клеїв, ані сполучних речовин. Надруковану смужку можна відокремити від упаковки, що робить пакет на 100 відсотків придатним для переробки. Ще одна особливість полягає в тому, що упаковка повністю виготовлена з переробленого пластику.

Переконайтесь самі

Шоу-рум «Екополімер» оснащений подрібнювальними та прессувальними машинами різних розмірів і технологій. Це дає нам змогу моделювати роботу вашого підприємства якомога реалістичніше.

У вас є можливість надіслати нам свій матеріал для тесту або завітати до нас безпосередньо. Ви можете подивитись процес переробки наживо, через відео запис або онлайн-трансляцію.

Пластик. Переробка відходів полімерів