Прес-підбирач чи компактор?

Пресс для макулатуры — полезный инструмент в работе с отходами

Буває, що пристрої зменшення обсягу відходів називаються неправильно чи взаємозамінно. Таке обладнання, як компактор і прес-підбирач – це зовсім не те саме. Схожі у них лише ефект та призначення. Обидва пристрої створені для пресування відходів з метою спрощення їх зберігання та транспортування.

У чому полягають основні відмінності? Для чого використовуються ці пристрої і в яких випадках їх слід вибирати?

Відмінності прес-підбирача від компактора

Прес-підбирач чи компактор?

Прес-підбирач – це пристрій, який у різних галузях промисловості виглядає та діє по-різному. Наприклад, в аграрній промисловості так називають пристрої, які кріпляться до трактора, збирають сіно та солому з поля, і спресовують їх у великі пакунки.

Ми ж розповімо про прес-підбирач саме у сфері переробки відходів. У цій сфері прес-підбирачем називається пристрій, який завдяки гідравлічному механізму пресує відходи в тюки, для полегшення їх зберігання та транспортування.

У нього є камера, в яку складаються відходи (макулатура, пластик, фольга та ін.), після чого камера закривається для забезпечення безпеки оператора. Потім оператор натискає кнопку і плита, що пресує, опускається і стискає матеріали. Після стиснення матеріали дістаються з камери вже у вигляді спресованого тюка. Такі пакунки займають набагато менше місця, ніж неспресований матеріал та їх легше транспортувати.

Далі матеріал у пакунках або рулонах доставляється безпосередньо в переробну компанію. Прес-підбирачі вимагають зв’язування (мотузками, стрічками, дротом) стисненого матеріалу в тюк або рулон.

Прес-підбирач чи компактор?

Компактор – це пристрій, який також використовується у різних галузях. Його завданням також є зменшення фізичного обсягу відходів завдяки пресуванню.

Але компактори бувають не лише гідравлічні, а й шнекові. У шнекових компакторах пресування здійснюється завдяки механізму шнекового. Матеріали закидаються в приймальний бункер, після чого великий шнек ламає і пресує їх, або окремі блоки, або зовнішній контейнер для відходів.

Прес-підбирач та компактор працюють за принципом пресування. Але прес-підбирач ущільнює відходи у спеціальній камері, а компактор – у зовнішньому контейнері.

Прес-підбирачі зазвичай не використовуються для ущільнення побутових відходів, а ось компактори – використовуються. Також прес-підбирачі та компактори відрізняються силою пресування. У прес-підбирачів діапазон зусиль пресування від 3 до 50 тонн і є більш універсальними пристроями. Компактори мають зусилля пресування на рівні від 3 до 5 тонн і часто конструюються під один конкретний вид матеріалу, наприклад, пінопласту або деревини.

Коли варто вибрати прес-підбирач, а коли – компактор?

Прес-підбирач чи компактор?

Компактор

Якщо ми керуємо супермаркетом, багатоквартирним будинком або виробничим об’єктом, де для зберігання відходів переважно використовуються контейнери, тоді найкращим рішенням буде компактор. Такі компактори бувають мобільними чи стаціонарними. Це залежить від їхньої конструкції.

У стаціонарних компакторів модуль із шнековим або гідравлічним механізмом стоїть нерухомо на місці збору відходів, а контейнер прикріплюється до нього. Коли контейнер наповнений – приїжджає машина та забирає його. Після чого до компактора прикріплюється порожній контейнер для подальшого збирання та ущільнення. Потім процедура повторюється.

У мобільних компакторів модуль із шнековим або гідравлічним механізмом нерозривно поєднаний із контейнером. Після заповнення контейнера – приїжджає машина та забирає весь пристрій, а на його місце – ставиться таке саме.

Найкраще компактори підходять для:

 • пінопласту
 • деревини
 • картону
 • твердих побутових відходів (ТПВ)
 • пластикових пляшок
 • пластикових виробів
 • алюмінієвих баночок
Прес-підбирач чи компактор?

Прес-підбирач

Якщо ж у вас великі обсяги відсортованих відходів (наприклад, макулатури) і вам потрібно їх тюкувати, варто подумати про придбання прес-підбирача. Найменший, із силою тиску 3 тонни, буде корисним у разі, якщо щомісяця утворюється 1-3 тонни відходів. За добу він вироблятиме 2 куби вагою 50 кг.

Такі тюки можна легко переміщати на невеликих площах, для цього не потрібно багато зусиль – достатньо мати простий візок. При більшій кількості відходів та великому прес-підбирачі, має бути більше місця, щоб тюки можна було легко транспортувати на піддонах. Транспортування на піддонах вимагає наявності рокли або навантажувача.

Чим більше відходів генерує наш бізнес, тим продуктивніше знадобиться прес-підбирач — із більшою силою пресування та виробництвом більших пакунків. Наприклад, магазини-дискаунтери або мережеві магазини площею 400-500 м2 можуть виробляти на день 4-8 кубів пакувальної фольги або паперу вагою 250 кг.

Найкраще прес-підбирачі підходять для:

 • картону
 • папери
 • фольги
 • пластикових пляшок
 • пінопласту
 • алюмінієвих баночок

Сподіваємося, що дана інформація була для вас корисною і тепер ви можете краще зрозуміти різницю між цими типами обладнання і зробити свій вибір. Якщо ж у вас залишилися питання і ви потребуєте нашої консультації – зв’яжіться з нами. Ми із задоволенням вас проконсультуємо!